Russian

Kāzu kleitas pēc to modeļiem tāpat kā arī pēc krāsu toņiem ir ļoti dažādas - īsas, garas, pieticīgi šauras, pilna garuma ar daudziem svārkiem, baltas vai krāsainas.


Katrai līgavai kāzu kleitas izvēles motīvi ir dažādi - izvēle tiek veikta atkarībā no ģimenes tradīcijām, kāzu norises vietas, līgavas gaumes. Tomēr visbiežāk kāzu kleitas stilu diktē figūras īpatnības. Piemēram, gara auguma līgavai nevajadzētu izvēlēties kāzu kleitas ar augsto vidukli (kas vizuāli palielinātu augumu), līgavai ar apaļām formām jāatsakās no šauras, apspīlētas kāzu kleitas.


Daži padomi, kā izvēlēties kāzu kleitu
Pirms iet kāzu kleitas meklējumos, vajadzētu zināt datumu un laiku, kad notiks kāzas, un ceremonijas vietu. Perfekti, ja līgavai ir jau nākotnes svinību stilistiska vīzija. Tā, piemēram, kāzām jūras krastā derēs pilnīgi savādākas kāzu kleitas, nekā laulībām baznīcā.


Tradicionāli, kāzu kleitas klasificē pēc to formām uz pieciem modeļu tipiem

  • "Empire" vai grieķu stila kāzu kleita
  • "Balles stila" jeb "Princešu" kāzu kleita
  • "A formas" silueta kāzu kleita
  • "Taisnā silueta" jeb pieguļoša kāzu kleita
  • "Nāriņas" stila kāzu kleita

"Empire" jeb grieķu stila kāzu kleitas

Šis kāzu kleitas modelis ir ar paaugstinātu josta vietu. No krūšu līnijas audums viegli krīt uz leju. Burvīgs un ļoti romantisks siluets piestāvēs neliela auguma līgavai un tas vizuāli palielinās augstumu.

"Balles stila" jeb "Princešu" kāzu kleitas
Šī modeļa kāzu kleitas ir klasiskais variants - šaura korsete un kuplie svārki ar daudziem slāņiem, kas piestāv gandrīz visām sievietēm. Kleita izskatās ļoti iespaidīgi un svinīgi. Jau sen šis stils ir populārs un joprojām ir viens no līderiem.

"A formas" silueta kāzu kleitas
Trapecveida kāzu kleitas, kas atgādina burtu "A" - apspīlēta augša un pakāpeniski uz leju paplašināti svārki. Kleita var būt ar vai bez piedurknēm. Ļoti elegants stils ir mūsdienu kāzu klasika. Vizuāli uzlabo īsa augstumu sieviešu tēlu un padara vizuāli tievākas apaļu formu īpašnieces.

"Taisnā silueta" kāzu kleitas
Šīs kleitas ir apspīlētas, apakšā nedaudz paplašinās, kas ļauj līgava brīvi pārvietoties. Taisnā silueta kāzu kleitas, labi der neliela auguma smalkām sievietēm.

"Nāriņas" stila kāzu kleitas
Apspīlēta augšā un paplašinās no ceļiem uz leju. Šīs kāzu kleitas ir ļoti līdzīgas "Taisnā" silueta kleitām. Atšķirība ir tā, ka no ceļiem kleitas apakša paplašinās, kā nāras aste, tāpēc šis stils tā arī tiek saukts. "Nāriņa" piestāvēs modernai un pārliecinātai līgava ar perfektām formām.

Visbiežāk sastopamas kļūdas kāzu kleitas meklējumos:


Vērtētāji. Bieži vien līgava, gribot atrast perfektu kleitu, uzticas ne tikai savai gaumei, bet arī pieprasa atzinumu no radiniekiem. Uz kāzu salonu aiciniet tikai tos cilvēkus, kuru viedoklis jums tiešām ir svarīgs. Atnākt visiem vērtētājiem (mammai, tētim, brāļiem un māsām, draugiem, tantēm u.c.) tā ir ļoti izplatīta kļūda. Jo vairāk vērtētāju, jo vairāk pretrunīgo viedokļu, kas apgrūtinās līgavas izvēli.


Budžets. Ja jums izdevās atrast kāzu kleitu, kas bezgalīgi patīk un piestāv, bet tā neiederas Jūsu iespējamo izmaksu rāmjos, nebaidies jautāt, kāda atlaide var tikt piemērota - katrs sevi cienošs tirgotājs darītu visu, lai līgava no salona izietu laimīga.


Kas perfekti piestāv modelei - ne vienmēr piestāvēs Jums. Redzētie kāzu kleitu modeļi uz žurnālu vākiem vai interneta galerijās var izskatīties lieliski, bet, mērot tāda paša veida kleitu - situācija var krasi mainīties. Kāzu kleitas ir jālaiko, tad un tikai tad var saprast vai tās piestāv vai ne.


Ērta kleita - skaista kleita. Uzvelkot kāzu kleitu vajadzētu justies ne tikai skaistai, bet arī ērti. Šaubu gadījumā droši vien kleita nav piemērota Jums.


Sapņu kāzu kleitas tests.

Kad jūs domājat, ka esat atradusi savu sapņu kāzu kleitu, nav jāsteidzas to tūlīt rezervēt vai pasūtīt. Ņemiet pārtraukumu, aizejat ar atbalsta komandu padzert kafiju vai tēju. Parunājat par kāzu kleitas izvēli, izsakiet savas bažas. Un, ja nākamajā dienā skaidri būs zināms, ka tieši tā kāzu kleita piestāv jums - tad pasūtiet.

Katra līgava ir kā atsevišķs stāsts - gan mīlestības, gan dzīves, tāpēc pateikt, kā izskatās perfekta līgava nav iespējams, viss ir ļoti individuāli.